visit Crete
Przejdź do treści

Wypożyczenie samochodu na Krecie nie jest bardziej skomplikowane, niż np. w Portugalii. Wystarczy polskie prawo jazdy (format plastikowej karty) oraz dowód osobisty (nowy) oraz oczywiście środki finansowe na poniesienie kosztów najmu środka lokomocji oraz ewentualnych napraw - nie każde car insurance - pokrywa dosłownie wszystko.

Dobrze jest być "uzbrojonym" w kartę kredytową - obsługa wypożyczalni jest nad wyraz uprzejma, choć zdarza się to także dla wszystkich innych rodzajów płatności w tzw. głównym sezonie wakacyjnym na Krecie. Nam jednak pozwala na anulowanie płatności jeśli dostarczony samochód przez wypożyczalnię pod nasz hotel odbiega swoim standardem i wyposażeniem od modelu który zamawialiśmy w siedzibie rent a car.

Korzystanie z pomocy rezydenta biura podróży lub zakup usługi na miejscu w biurze podróży w zdecydowanej większości przypadków jest droższe niż samodzielne poszukanie lokalnej oferty. Czasem jednak możemy być skazani tylko na taką możliwość, NEGOCJUJMY - ceny
mogą być zawyżane nawet o 100%.

Lokalne wypożyczalnie nie mają bardzo ładnych w pełni klimatyzowanych biur obsługi, mają jednak w swojej ofercie samochody i motory tych samych producentów, co tzw. sieciowe rent a car. Choć zdarzają się oczywiście wyjątki, jak choćby rent a car Manolisa pod nazwą Traffic Group
. Korzystalem do tej pory z MegaRent-u i byłem zadowolony - pomimo braku informacji na stronie o możliwosci pobrania kaucji poprzez kartę kredytową. W ofercie kierowanej do polskiego turysty nadal wyróżnia się Autoway, także z Rethymonu. Przez wiele lat wypożyczałem samochody w Autoforce - niewielkiej rodzinnej firmie, jednak od kilku lat po "specjalizacji" rosyjskiej - koszt wynajmu za wysoki do jakości świadczonych usług. Jeździłem także samochodami wynajętymi w Autohire ze Stalidy przyzwoite ceny i profesjonalna obsługa, podobnie jak "sieciowa" wypożyczalnia samochodów Caravel z wieloma stacjami najmu - w większości najchętniej wybieranych miejsc wakacyjnych Krety.

Warto zwrócić uwagę na formularz umowy - czy jest w języku którym posługujemy się. Zdarza się, że dopiero po złożeniu podpisu klient zapoznaje się z dokumentem - a tam był np. udział własny do wysokości 700 euro - szczególnie klauzele dotyczące wypadków komunikacyjnych. Także kwestie opłaty za dodatkowego kierującego lub wyposażenie typu fotelik dla dziecka.

Mimo tylu pułapek, warto samodzielnie wypożyczyć samochód lub motor - wymagane prawo jazdy kat. A, skuter - już A1 lub rower.

Planując takie wakacyjne atrakcje doradzam zabranie ze sobą  dobrej mapy samochodowej, niekoniecznie nawigacji GPS
- obecnie większość z kierowców korzysta z wbudowanej nawigacji w smartfon. Mapy bezpłatnie dodawane przez rent a car uwzgledniają główne drogi i naniesienia obiektów o charakterze turystycznym. Jakość i trwałość pozostawiają wiele do życzenia przy intensywnym ich wykorzystywaniu. Odradzam liczenie na odrobinę szczęścia - koniec języka za przewodnika - jeśli będziemy poza głównymi arteriami komunikacyjnymi. Przy okazji, warto tankować w paliwo nasz środek lokomocji tak często jak tylko jest to możliwe. W niewielkich miejscowościach są stacje benzynowe, przynajmniej stoi dystrybutor - obsługa może być jednak zajęta praca polowymi, lub innym bardziej dochodowym zajęciem niż czekanie na Was.

Uwaga na rodzaj ubezpieczenia. Nawet jeśli będzie to Super All Inclusive Car Insurance Full Option Speciall etc. przeczytajcie uważnie warunki i wysokość składek. Ubezpieczenie lusterek bocznych wydaje się być może zbędne. Jadąc z Heraklionu do Knossos w dni targowe kreteńczycy poruszają się bardzo szybko i w mało przewidywalny dla nas sposób motorowerami, skuterami, motocyklami. O uszkodzenie nie będzie trudno, jeśli będąc za kierownicą My też będziemy na wakacjach. Jeśli zdarzy się wypadek z udziałem turysty, bardzo szybko pojawia się policja. Jeśli nie jesteście pewni lub nie rozumiecie co Wam nakazuje policjant - poproście by napisał np. po angielsku. Zawsze kontaktujemy się z wypożyczalnią, w pierwszej kolejności.

aktualizacja: 27.04.2018

AutoHire Stalida rent a car wypożycz samochód

AUTOHiRE Rent a Car Stalida

Caravel rent a car Crete

AUTOWAY

Mega Rent

Copyright by go-Crete.net 2002-2020. All rights reserved.
Wróć do spisu treści